2009 m. gruodžio 12 d., šeštadienis

Imbieriniai sausainukai

Sveiki! Štai ir pradedu rašyti šį tinklaraštį apie savo virtuvę. Ten esu retas svečias, ir gaminti nelabai moku, todėl kviečiu visus tokius pat kaip aš mokytis gaminti kartu. Juk kartais aplanko noras gaminti? Šiandien toks noras aplankė mane. Užsimaniau imbierinių sausainukų, matyt todėl, kad artėjančios Kalėdos ir žiema man asocijuojasi būtent su jais. Ko reikia norint išsikepti imbierinių sausainukų?



Ingredientai

• Pusė puodelio cukraus
• 3 puodeliai miltų
• 225 g sviesto
• Pusė puodelio skysto medaus
• 2 šaukšteliai malto imbiero
• 2 šaukšteliai cinamono
• Pusė šaukštelio maltų muskato riešutų
• Pusė šaukštelio maltų gvazdikėlių
• 2 šaukšteliai sodos
• 3 šaukšteliai acto (sodos nugesinimui)
• Druska (pagal skonį, aš dėjau pusę šaukštelio)

Beje, įvairių ingredientų matavimui naudojau 250 ml talpos puodelį.

Ar turite visus ingredientus namie? Aš neturėjau, tad teko eiti iki Maximos. Neklauskite, kodėl ten. Atsakymas labai paprastas – ji gana arti, ir didesnė, nei kitos šalia esančios parduotuvės. Deja, teko nusivilti – gvazdikėlių ten neradau. Tiesą sakant, išvis sunkiai radau prieskonių lentyną, teko kaip reikiant paklaidžioti. Toks jau didelių parduotuvių minusas. Gurkšnodama cappuccino kavą su dideliu kiekiu šokolado ir cinamono, nusipirktą Vero Café (niekaip negaliu po ją praeiti, nenusipirkusi kavos), nuėjau iki kito prekybos centro – Jums, ir jame – valio, valio, valio! – radau gvazdikėlių. Tiesa, nemaltų – išgelbėjo malūnėlis.
Bet gana apie mano nuotykius, laikas pasakoti apie sausainių gaminimo eigą...


Paruošimas

Pirmiausia į dubenį suberiame cukrų, druską, cinamoną, gvazdikėlius, muskatą ir, žinoma, imbierą. Šio ingrediento vos nepamiršau – kaži kokie būtų buvę imbieriniai sausainėliai be imbiero? Tada actu nugesiname sodą ir supilame ją į dubenį. Įsijojame miltus, gerai viską sumaišome. Sutarkuojame sviestą ir taip pat įdedame jį į dubenį. Išminkome. Atėjo medaus eilė. Aš skysto medaus neturėjau, tad pakaitinau turimą kietą, kol jis suskystėjo, o tada jau pyliau įdubenį su kitais ingredientais. Įpylę medų, tešlą dedame į šaldytuvą ir laikome ten bent vieną valandą.
Ištraukę tešlą, ją iškočiojame tarp dviejų kepimo popieriaus lakštų (prie kočėlo labai liptų) iki maždaug 3-5 mm storio. Tada išpjaustome norimos formos sausainius (patartina naudoti formeles, o aš, kadangi namuose tokių nerasta, naudojau nedideles vyno taures, drįsčiau teigti, kad tai irgi visai neblogas variantas) ir sudedame į skardą, prieš tai ją iškloję kepimo popieriumi. Dėdami sausainius, palikite 1,5-2 cm tarpus, nes kepdami jie plečiasi.
Įkaitiname orkaitę iki 180°C ir įdedame skardą ar skardas su sausainiais. Kepame 13-15 minučių, priklausomai nuo to, ar norime minkštesnių, ar trapesnių sausainių. Man patinka trapesni, tad kepiau 15 minučių. Neišsigąskite, kad tik išėmus iš orkaitės sausainiai būna minkštoki – vėsdami jie sukietėja.
Štai ir baigta! Maniškiai tokie skanūs, kad net mamai patiko. Man jie primena tuos, kuriuos draugė buvo atvežusi lauktuvių iš Švedijos – šalies, kurioje jie tikrai ypatingi. Džiaugiuosi. Skanaus ir jums!

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą